Pasívny dom.

    

 Energeticky pasívny dom alebo pasívny dom je dom, ktorý je energeticky úspornejší ako nízkoenergetický dom. V zime aj v lete poskytuje vysokú kvalitu vnútorného prostredia a súčasne umožňuje výrazne znížiť spotrebu energie na vykurovanie a prevádzku vôbec.

        Spolupracujeme s projektantmi ktorý majú certifikácie inštitútu na projektovanie pasívnych stavieb.
 
     Pasívny dom je jednoducho lepší než bežný – má preukázateľne kvalitnejšie a zdravšie vnútorné prostredie a náklady na jeho prevádzku sú nižšie, takže je prirodzené, že bude drahší. Rozdiel však nemusí byť dramatický. Dobrí architekti totiž vedia náklady na pasívnu stavbu optimalizovať tak, že ju v porovnaní s bežnou priveľmi nepreplatíte. Ide totiž o to, aby ste pri stavbe investovali svoje peniaze rozumne. Navyše, vďaka nízkym nákladom na vykurovanie budete pri rovnakom porovnávaní o pár rokov takzvane v pluse. Ako s obľubou hovoria zástancovia pasívnej výstavby: Pasívny dom je lepší než akékoľvek dôchodkové pripoistenie.
A čím možno cenu takejto stavby znížiť, respektíve ako stavbu pasívneho domu zbytočne nepreplatiť?
 
Pasívny dom môže byť murovaný aj montovaný záleží od toho čo preferuje stavebník, podstatný je dôsledne navrhnutý projekt.
Nie je pravda že pasívny dom musí mať modernú architektúru, aj štandardne vyzerajúci dom môže mať parametre pasívnej stavby.
 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt passive houses