Ultra- nízkoenergetické domy energetickej triedy A1 

 

Bezkonkurenčná nízka cena výstavby.

 

Asi najdôležitejšiou časťou stavby domu je individuálny projekt ktorý by mal zaručiť že dom bude presne taký aký Vám bude vyhovovať, správnou orientáciou stavby dosiahneme maximálne tepelné zisky.

 

 

Navýšením hrúbky izolácie a pridaním technológii ako vetranie s rekuperáciou vzduchu, tepelným čerpadlom alebo solárnymi panelmi, získame vlastností pre pasívny dom.

 

Obvodové steny a priečky nášich nízkoenergetických a pasívnych domov sa skladajú z drevenej konštrukcia z hranov KVH alebo sušeného konštrukčného reziva C24, ktoré je impregnované. Praxou v USA, Kanade a škandinávii ale aj naších dreveníc je overené, že difúzne otorené drevostavby, aj bez chemickej impregnácie, maju životnosť, minimálne 2 generácie. Obvodová stena (do exteriéru difúzne otvorená) pozostáva z dvoch alebo troch vrstiev tepelnej izolácie , sadrokartónu alebo sádrovláknitej dosky, OSB 3 dosky, drevovláknitej konštrukčnej dosky alebo  dosky hofatex/ steico fasádnej omietky, klasickej fasády, dreveného alebo plastového obkladu, pričom všeko závisí od konkrétnej požiadavky stavebníka.

 

Požiarná odolnosť domu sa môže zvýšiť aj na viac ako120 minut, použitím drevocementových, sadrovláknitých dosiek. Použitím týchto dosiek sa zvýši aj celková tepelno-akumulačná schopnosť domu. V štandarde používame GKGF sadrokartónove dosky s požiarnou odolnosťou od 30minút.(podľa druhu konštrukcie)

   

Izolačné schopnosti obvodového plášťa ďaleko prevyšujú murované stavby, ktoré však majú oveľa väčšiu stavebnú hrúbku.

Izba navyše? áno, ked že štandarné murované stavby maju hrúbku stien od 38 do 50cm a montované len 15-25cm, montovanou stavbou sa dá jednoducho získať izba navyše, pri rovnakom pôdorysnom rozmere

Základy môžu byť riešené klasickým spôsobom zakl. pásov, pätiek, alebo zakl. dosky, môže byť použitý sýstém pilierov kedy je stavba vo výške nad terénom, klasické základy alebo betónová doska na penovom skle alebo XPS.

Strop a krov sú tiež riešené ako drevené konštrukcie, s fúkanou celuózou alebo izoláciou z minerálnej vaty

Krytina strechy je najčastejšie riešená plechovou krytinou, Samozrejme môže byť riešená takmer všetkými dostupnými typmi krytín a navyše je jednou z možností aj tzv. "zelená strecha" (trávnatý porast), ktorá má veľmi veľa výhod, skoro žiadne nevýhody, no je ešte medzi nami neznáma.

 

Dôležitým prvkom v nízkoenergetickom dome je dosiahnutie optimálnej ventilácie. My na to využívame systém rekuperácie vzduchu, a to dvoma spôsobmi:

  1. Centrálnými rekuperačnými jernotkami účinnosťou až 95%

  2. Samostatnou rekuperačnou jednotku s účinnosťou až 84% 

 ohrev TUV riešené ako elektrické zo zásobnikom kombinované zo solárnymi panelmi.

- Tepelné čerpadlá v kombinácii s podlahovým kúrením je najlepší spôsob ako splniť normu pre ultranízkoenergetický a energetický pasívny dom.

Murovaný nízkoenergetický dom.

29.01.2012 08:53

Murovaný dom ostáva synonymom masívnej stavby a domu na "sto rokov"

Našou filozofiou je tenké murivo steny a masívne zateplenie. 

Len v kvalitne prevedené práce s minimalizáciou tepelných mostov sú predpokladom energetickej efektivity.

 

 

Veríme, že tieto informácie boli pre Vás užitočné a v prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.